Udział w niniejszym szkoleniu daje uczestnikom umiejętności i wiedzę o kierowaniu i przeprowadzaniu skutecznych audytów systemu zarządzania ciągłością działania zgodnie z wymogami najnowszej wersji normy ISO/IEC 22301:2015 i ISO 19011 – wytycznych dla Audytu Systemów Jakości. Szkolenie wyjaśnia zasady i sposoby niezależnego audytu systemu zarządzania ciągłości biznesowej i prowadzi uczestników przez cały proces audytu – od zarządzania programem audytu do składania raportów odnośnie wyników audytu. Uczestnicy zdobędą niezbędne umiejętności przeprowadzania audytu w oparciu o standardowe nauczanie w grupie, praktyczną naukę w grupach, warsztaty grupowe i otwartą dyskusję na forum. Uczestnicy szkolenia pozyskują również wiedzę i umiejętności dotyczące metodologii oraz praktycznego przeprowadzenia analizy BIA – Business Impact Analysis.
- Zapoznanie z całością normy ISO/IEC 22301:2015,
- Minimalna dokumentacja systemu ISO/IEC 22301:2015,
- Porównanie zapisów normy do praktycznych rozwiązań i procedur,
- Metodologia przeprowadzenia analizy BIA – Business Impact Analysis,
- Raportowanie wyników analizy BIA,
- Techniki prowadzenia audytu ciągłości działania,
- Dokumentacja i dowody z audytu,
- Skuteczna komunikacja w trakcie prowadzenia wywiadów audytowych,
- Kierowanie audytem systemu zarządzania ciągłości działania,
- Sposoby prowadzenia przeglądów zarządzania systemem ciągłości działania,
- Ścieżka certyfikacyjna ISO,
- Raportowanie wyników audytu.
Szkolenie kończy się egzaminem, którego rezultaty są podstawą do wydania certyfikatu ukończenia kursu audytora wiodącego ISO 22301:2015. Na egzamin składają się: ocena ciągła postępów uczestnika na etapie wiedzy teoretycznej i praktycznej, zaliczenie egzaminu pisemnego. W ostatnim dniu szkolenia przeprowadzany jest egzamin. W trakcie szkolenia udostępnione zostaną szczegółowe informacje odnośnie egzaminu. Certyfikat uzyskania tytułu Audytora Wiodącego wydawany jest uczestnikom, którzy uzyskali ponad 70% z części oceny szkoleniowej oraz egzaminu. Osoby, które nie ukończyły pomyślnie egzaminu otrzymują certyfikat uczestnictwa.
Certyfikaty wydawane są w języku polskim i angielskim.
szkolenie e-learningowe (3 dni) – 2200 zł netto,
szkolenie zamknięte (4 dni) – cena ustalana indywidualnie,
szkolenie otwarte (5 dni) – 3000 zł netto.
Szkolenie akredytowane – nr akredytacji No. 800/302/2019 realizowane zgodnie z wytycznymi IRCA. Wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość normy ISO/IEC 22301
Zapisania na szkolenie można dokonać za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Po dokonaniu prawidłowego zgłoszenia termin realizacji, miejsce oraz forma są ustalane z zgłaszającym.